Granulat czy sztabki – jak przechowywać złoto?

Złoto przechowywane w sztabkach jest czymś, co posiada klasyczny, a niemal symboliczny charakter. Taką formę przechowywania majątku praktykowano już od bardzo dawna, lecz w ostatnich latach zaczęto myśleć o urozmaiceniach i alternatywach. Jedną z nich jest granulat złota, czyli rezygnacja z charakterystycznego kształtu i formatu sztabek na rzecz zwiększonej wydajności przestrzennej. Granulat taki wygląda nieco inaczej, lecz pod względem swojego składu czy wartości na rynku nie różni się praktycznie niczym.

Jakie są największe zalety granulatu?

Ludzie decydują się na granulat złota głównie z uwagi na jego praktyczną formę. Drobne, nieregularne kuleczki o wiele łatwiej przetopić w dowolną formę, niż ma to miejsce w przypadku potężnych sztabek metalu. Jest to popularny wybór wśród jubilerów, którzy najpierw przygotowują złoto to zmiany w odpowiedni, twardszy stop, a następnie później zajmują się jego wykończeniem. Granulat jest także tańszy w produkcji, gdyż nie wymaga sygnowania ani konkretnego odlewu.

Gdzie kupimy złoty granulat?

Zwyczajny granulat złota jest dostępny w niemal każdym sklepie jubilerskim, aczkolwiek nie jest to standardowy towar, który oferuje się klientom. W większości przypadków jest on skupowany hurtowo od skupów i hut metalu, które dostarczają materiałów bezpośrednio do zakładów pracy. Ciężko jest zatem nabyć ten produkt na własne potrzeby, aczkolwiek po złożeniu zamówienia, ma się duże szanse sprowadzić go przy pomocy jednej ze stron internetowych. Ogólnie rzecz biorąc, jest on także nieco tańszy w porównaniu do sztabek, dlatego zakup ten może być bardziej opłacalny.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.