Producenci nowoczesnych materiałów budowlanych przeważnie nie mają najmniejszego problemu z tym, aby sprzedawać swoje produkty konkurencyjnym inwestorom na największe budowle komercyjne. Problemem jest przekonanie do swoich bardziej nowoczesnych materiałów zwykłych nabywców, którzy zainwestowali wszystko w budowę własnego domu i płyty poliwęglanowe, mimo swojej uniwersalności, mogą nie znaleźć się w polu zainteresowania takiego konsumenta. Nawet pomimo oczywistych korzyści, jakie dają tworzywa poliwęglanowe w kontekście produkcji materiałów budowlanych, a są to przede wszystkim:
- niskie koszty produkcji, a przez to coraz konkurencyjniejsze ceny w obrocie detalicznym;
- możliwość zaprojektowania i wyprodukowania praktycznie każdych rozmiarów, kształtów i wzorów według zamówienia;
- odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych (wilgoć, nasłonecznienie, odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne);
- natychmiastowa dostępność;
- wielofunkcyjność.
Zastosowanie w wielu przypadkach
Naturalnie płyty faliste z innowacyjnych materiałów syntetycznych jak poliwęglany takie jak z http://www.robelit.pl, sprawdzają się idealnie w kilku miejscach na budowie. Wzmacnianie konstrukcji ścian czy izolowanie poddasza oraz fundamentów, to jedne z możliwości. Z uwagi na to, że tworzywa sztuczne są bardzo trwałe i długowieczne, świetnie nadają się jako warstwa zewnętrzna np. elewacji czy balustrady balkonowej.
Względy estetyczne materiałotwórstwa
Materiałotwórstwo daje jednak także szanse na bardziej zróżnicowane wykorzystanie innowacyjnych surowców i tworzyw sztucznych. Coraz częściej jednak takie panele z poliwęglanu wykonane są w ciekawej kolorystyce lub wzornictwie, co pozwala na ich zastosowanie także w celach estetycznych i wykończeniowych.