Z jakich krajów importuje się dobre wino?
Potocznie uznało się twierdzić, że kolebką dobrego wina jest Europa. Dobry importer wina powinien mieć w swojej ofercie trunki z Francji czy Włoch, a inne kraje są poniekąd pomijane. Nie jest to jednak słuszne, gdyż kultura picia wina rozwinęła się w wielu zakątkach świata, a dzięki rozwojowi technologicznemu i możliwościom produkcyjnym, dobre wino produkuje się aktualnie niemalże w każdym, rozwiniętym kraju na świecie. Krajami, które nie są zbyt popularne wśród amatorów, wina są chociażby Bułgaria. W tym kraju produkuje się wino wysokiej klasy, które nie dość, że jest bardzo dobre, to jeszcze sprzedawane jest w bardzo atrakcyjnych cenach, co niekiedy trudno powiedzieć o bardziej uznanych markach pochodzących krajów, takich jak Francja czy Włochy.

Importer wina a ceny

Niezwykle istotne podczas importowania wina jest to, aby importer wina miał rozległą wiedzę na temat tego rynku. Jest to tak ważne, gdyż tylko wtedy będzie w stanie znaleźć wysokiej jakości produkty, które producenci oferują w atrakcyjnych cenach. Często zdarza się tak, że średniej klasy wina są sprzedawane w bardzo wysokich, nieadekwatnych do jakości cenach. Renomowany importer win nie powinien handlować takimi produktami i wybierać te, które gwarantują odpowiedni stosunek ceny do jakości.

Jakość wina a kraj pochodzenia

Importer wina nie powinien też patrzeć na sam kraj pochodzenia, ale sprawdzić renomę konkretnej winnicy oraz marki wina, które sprowadza. Jest to bardzo ważne, gdyż ze względu na globalizację coraz więcej produktów podszywa się pod uznane marki, co może wprowadzać klientów w błąd. Korzystanie z oferty takich producentów z pewnością nie jest korzystne dla długotrwałej współpracy z końcowymi odbiorcami wina.
News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.